آسیب پذیری مرورگر کروم

آسیب پذیری مرورگر کروم

آسیب پذیری مرورگر کروم

گوگل کروم

هکرها با استفاده از آسیب پذیری مرورگر کروم، می توانند به کامپیوتر شما، نفوذ کنند.

براساس گزارش گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل، هکرها می توانند از آسیب پذیری موجود در مرورگر کروم استفاده کنند و بدین وسیله به کامپیوتر افراد نفوذ کنند و کنترل کامل رایانه آن ها را به دست بگیرند.

به همین منظور برای جلوگیری از سوء استفاده هکرها، پیشنهاد می شود که در اولین فرصت، آخرین به روزرسانی مرورگر کروم را نصب کنید و بدین وسیله اطلاعات کامپیوترتان را از چنین خطرهای احتمالی حفظ نمایید.

آسیب پذیری مذکور که با کد CVE-2019-5786  شناخته می شود؛ مرورگر کروم را بر روی تمامی سیستم عامل ها از جمله ویندوز، مک و لینوکس تحت الشعاع قرار می دهد.

شرکت گوگل تا به حال جزئیات فراوانی را در خصوص این آسیب پذیری منتشر ننموده است و تنها به این نکته اشاره کرده است که این آسیب پذیری مربوط به بخش FileReader می باشد و هکرها از این طریق می توانند کدهای مخرب را اجرا و حملات از راه دور را انجام دهند. لازم به ذکر است که آسیب پذیری FileReader علاوه بر فراهم کردن امکان دور زدن تمهیدات امنیتی توسط هکرها، به آنها این اجازه را نیز می دهد که تنها با هدایت کاربر به یک صفحه وب، کدهای مخرب را روی سیستم بارگذاری کرده و به راحتی کنترل همه چیز را در دست بگیرند.

گوگل هم چنان اعلام کرد که از جزئیات بیشتر، زمانی پرده برداری می کند که اکثر کاربران، مرورگر کروم خود را به روز رسانی کنند و تا قبل از آن اطلاعات بیشتری را منتشر نخواهد کرد.

در حال حاضر  گوگل برای رفع این مشکل، پچ امنیتی شماره 72.0.3626.121 را برای تمامی سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس منتشر کرده است و کاربران در همه نقاط دنیا می توانند آن را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنند.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *