ارزش بیت کوین در یک روز گذشته ۴۸ درصد سقوط کرد

ارزش بیت کوین در یک روز گذشته ۴۸ درصد سقوط کرد

ارزش بیت کوین در یک روز گذشته ۴۸ درصد سقوط کرد

سقوط دوباره‌ی ارزش بیت‌کوین در شب گذشته سبب شد تا قیمت این رمزارز تا ۴٬۶۷۹ دلار کاهش یابد.

پس از یک روز پرتلاطم در بازار معاملات که با سقوط ۲۸٫۳۵ درصدی قیمت بیت‌کوین همراه بود و باعث شد تا قیمت این رمزارز از ۷٬۶۵۰ دلار به ۵٬۵۰۰ دلار کاهش پیدا کند، این روند نزولی با همان شدت از ساعت ۱۱ دیشب به‌وقت گرینویچ از سرگرفته شد. در بازه‌ی زمانی یادشده، قیمت بیت‌کوین با کاهش دوباره‌ی ۲۴ درصدی، تا ۴٬۶۷۹ دلار سقوط کرد؛ کاهشی که از ماه  آوریل سال ۲۰۱۹ سابقه نداشته است.

تغییرات قیمت در این روز، به‌معنی نابودی تمامی دستاوردهای بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ و ۵۸٫۰۷ درصد کاهش قیمت ارز دیجیتال یادشده در کمتر از یک‌ماه درقیاس‌با بالاترین قیمت در سال ۲۰۱۹ است؛ بالاترین قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۰٬۵۰۰ دلار بود. همچنین، داده‌های به‌دست آمده از وب‌سایت Coin360 نشان می‌دهد، حجم بازار بیت‌کوین تنها در عرض یک‌روز با کاهش ۴۸٫۳ میلیارد دلاری، از ۱۳۷٫۸ میلیارد دلار به ۸۹٫۵ میلیارد دلار رسیده و شدیدترین افت را از سال ۲۰۱۳ میلادی تجربه کرده است.

بازارهای آتی نیز رو به سقوط هستند و هنگام نگارش این مطلب، شاخص دائوجونز و اس‌اند‌پی ۵۰۰ (S&P)، هرکدام با کاهش یک‌درصدی روبه‌رو بودند. به‌همین‌ترتیب، معاملات آتی طلا نیز ۰٫۸۷ درصد کاهش داشته‌اند و درهمین‌حال، ارزش بازار نقره، کاهشی ۱٫۵۶ درصدی را تجربه کرده است. باتوجه‌به وضعیت نامعلوم اقتصادی ناشی‌از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سهام ازبین رفته است و آن‌ها تمایلی به ریسک روی دارایی‌هایشان ندارند.

همان‌گونه که پیش‌تر وب‌سایت Cointelegraph گزارش کرده است، بانک مرکزی ایالات متحده با امید جلوگیری از ریزش بیشتر سهام و دارایی‌ها، قصد دارد ۱٫۵ تریلیون دلار به بازار تزریق کند؛ بااین‌حال، تزریق ۵۰۰ میلیارد دلار که اولین بخش از این مبلغ است، با موفقیت اندکی همراه بود و شاخص دائوجونز در پایان معاملات دیروز با ثبت رکوردی تاریخی، ۱۰ درصد سقوط را تجربه کرد. با درنظر گرفتن وضعیت فعلی بازارها، به‌نظر می‌رسد سقوط ارزش سهام و قیمت رمزارزها در معاملات آغازین روز جمعه نیز ادامه یابد.

بیت کوین

 

بیت کوین

#بیتکوین #کریپتو #اواگستر #اینترنت #ارز #ارز_مجازی #مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *