افزایش ۵۰ درصدی مصرف اینترنت در یک هفته اخیر

افزایش ۵۰ درصدی مصرف اینترنت در یک هفته اخیر

افزایش ۵۰ درصدی مصرف اینترنت در یک هفته اخیر

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد میانگین حجم مصرفی اینترنت کاربران در یک هفته‌ی اخیر حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و به روزانه ۳۰ هزارترابایت رسیده است.

حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت بررسی‌ها نشان می‌دهد در یک هفته‌ی گذشته مصرف کاربران در شبکه اپراتورهای موبایل و ثابت ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به گفته‌ی او میانگین مصرف روزانه‌ی اینترنت موبایل از ۱۶ هزارترابایت در زمان قبل از تعطیلی‌ها به علت شیوع ویروس کرونا، به ۲۵ هزارترابایت رسیده و میزان مصرف اینترنت ثابت نیز حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
جوشقانی در ادامه با اشاره به افزایش مصرف اینترنت از سوی کاربران به دلیل دورکاری و استفاده از اینترنت برای سرگرمی و تماشای فیلم در زمان خانه‌نشینی گفت در یک هفته‌ی اخیر به‌طور میانگین روزانه حدود ۳۰ هزار ترابایت اینترنت از سوی کاربران مصرف شده که تا پیش از این حدود ۲۰ هزارترابایت بوده است. او در مورد افت کیفیت اینترنت گفت:

قبول داریم که هنوز شرایط مانند قبل به حالت عادی بازنگشته است؛ اما با توجه به وضعیت روزهای اول هفته‌ی گذشته، هم اکنون اینترنت در شرایط قابل‌قبول‌تری قرار دارد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه گفت سرعت اینترنت برای کاربران موبایل حدود ۱۲ مگابیت بر ثانیه بود که در هفته‌ی گذشته به حدود نصف رسید؛ هم‌اکنون با ارتقای ظرفیت شبکه‌ی اپراتورها، میانگین سرعت کاربران به ۹ مگابیت رسیده است. همچنین سرعت اینترنت کاربران ثابت نیز به طور میانگین حدود ۸ مگابیت برثانیه بود که اوایل هفته‌ی گذشته به نصف رسید؛ اما هم‌اکنون میانگین سرعت اینترنت ثابت کاربران حدود ۶ مگابیت برثانیه است. او گفت:

هنوز کیفیت اینترنت به وضعیت ایام قبل از شیوع بیماری کرونا نرسیده است که بخشی از مشکلات کیفیت به شبکه‌ی دسترسی و بخشی نیز به محدودیت‌های فرکانسی باز می‌گردد. اما با این حال با افزایش پهنای باند، مشکلات تا حدود بسیاری جبران شده است. هفته‌ی گذشته شاهد اشباع ظرفیت شبکه‌ی اینترنت بودیم و ترافیک مصرف اینترنت بالا رفته بود؛ اما هم‌اکنون با تمهیداتی که اپراتورها اندیشیده‌اند و توسعه‌ی ظرفیت اینترنت، امکان مدیریت مصرف و کیفیت سرویس وجود دارد.

#اینترنت #اواگستر #شبکه #قرنطینه #نت #ترافیک #پهنای_باند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *