اقدام گوگل علیه بدافزارهای پلی استور

اقدام گوگل علیه بدافزارهای پلی استور

اقدام گوگل علیه بدافزارهای پلی استور

پلی استور

گوگل به اپلیکیشن های مخرب پلی استور اجازه انتشار نداد.

گوگل طی اقدامی برای حفظ امنیت کاربرانی که از اندروید استفاده می کنند از انتشار یک میلیون اپلیکیشن در پلی استور جلوگیری کرد؛ زیرا این اپلیکیشن ها دارای مشکلات امنیتی بودند.

از آن جا که یکی از اهداف گوگل، حفظ امنیت کاربران اندرویدی است؛ به این منظور برنامه “افزایش امنیت اپلیکیشن” را در پنج سال پیش، برای بار نخست راه اندازی نمود.

هدف گوگل از این کار کمک به کسانی است که می خواهند بدون آسیب پذیری، اپلیکیشن خود را بسازند و در پلی استور منتشر نمایند.

این کار در نهایت اثر مثبت و خوبی نیز بر روی اکوسیستم اندروید خواهد گذاشت.

به طور کلی اپلیکیشن ها برای آن که بتوانند در پلی استور منتشر شوند، ابتدا توسط شرکت برای انواع آسیب پذیری ها اسکن می شوند. اگر مشکلی در مورد اپلیکیشن ها وجود داشته باشد، گوگل به سازندگان آن ها اطلاع می دهد و از آن ها می خواهد که مشکل را برطرف سازند.گوگل تا زمانی که مشکلات برطرف نشوند اجازه انتشار اپلیکیشن ها را در پلی استور به سازندگان نخواهد داد.

حال با گذشت چندین سال از راه اندازی “افزایش امنیت اپلیکیشن”، گوگل توانسته است تنها در سال گذشته، جلوی انتشار هفتاد و پنج هزار اپلیکیشن، که مشکلات امنیتی متعددی چه به صورت تصادفی و چه به دلایل نامطلوب را داشتند، بگیرد.

هم چنین موفق شده است به بسیاری از سازندگان اپلیکیشن ها کمک کند تا اپ خود را در پلی استور منتشر نمایند. این آمار می تواند گواه این نکته باشد که گوگل تا حد بسیار زیادی توانسته است به اهداف خود دراین زمینه دست پیدا کند.

با توجه به این موفقیت ها، گوگل قصد دارد که سرمایه گذاری در برنامه ” افزایش امنیت اپلیکیشن ” را هم چنان ادامه دهد و هرچه سوء استفاده جدیدی به وجود بیاید، آن را نیز به لیست هشداردهنده برنامه اضافه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *