سوالات متداول

پرسشها و پاسخهای مربوطه که توسط کاربران دیگر مطرح شده اند در این صفحه قابل مشاهده هستند. در صورتی که می خواهید سوال جدیدی مطرح فرمایید می توانید از بخش پرسش و پاسخ استفاده نمایید.


به ارتباط های بدون سیم گفته می شود که در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز و مایکروویو برای ارتباط دودستگاه استفاده می شود.
مخفف عبارتWireless Fidelity است، که مشخص کننده یک تکنولوژی ارتباطی بیسیم بوده و برای اتصال دستگاه های گوناگون به شبکه وایرلس می باشد.
ترافیک حجمی ماهیانه یک سرویس اینترنت .
در لغت به معنای سرویس نامحدود می باشد و به طور کلی به سرویس هایی که طی بازه زمانی مشخص محدودیت حجمی در دریافت و ارسال (دانلود و آپلود) ندارند Unlimited Service گفته می شود .
در لغت به معنای سرویس محدود می باشد و به طور کلی به سرویس هایی که طی بازه زمانی مشخص در ترافیک حجم دریافت و ارسال (دانلود و آپلود) محدودیت دارند Limited service گفته می شود .
به اشتراک گذاری داده ها و منابع سخت افزاری برای استفاده همه کامپیوتر های موجود در شبکه . Band width(پهنای باند) چیست؟ در شبکه های کامپیوتری برای بیان حداکثر مقدار اطلاعاتی که در واحد زمان از یک درگاه می تواند عبور کند، استفاده می شود .
کامپیوترها برای حضور در شبکه یا اینترنت نیاز به یک شناسه دارند. این شناسه Internet Protocol نامیده می‌شود که به اختصار آن را IP می نامیم. در زیر نمونه های از IP Address را می توانید مشاهده نمایید : ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ ، ۲۱۶٫۲۷٫۶۱٫۱۳۷ ،
هر دستگاه یا کامپیوتر برای وصل شدن به شبکه و یا اینترنت نیاز به یک IP Address دارد در بعضی مواقع نیازمندیم که IP کامپیوتر و یا دستگاه مورد نظر تغییر نکند و ثابت باشد که این نوع IP Address را Static IP می نامیم. تفاوت خرید سرویس و خرید حجم چیست و در چه زمان باید از آنها استفاده نمود؟ سرویس در ابتدای دوره استفاده باید خریداری شود، در صورتی که خرید حجم را زمانی باید انجام داد که تاریخ انقضای سرویس اینترنت شما سر نرسیده ولی حجم مصرفی اینترنت تمام شده است. اگر حجم مصرفی خودمان را استفاده نکنیم آیا می توان آنرا برای ماه بعدی ذخیره کرد؟ خیر، حجم مصرفی شما در انتهای هر ماه صفر خواهد شد ولی در صورتی که سرویس های چند ماهه خریداری کنید ، حجم در آن محدوده تا آخر دوره دخیره می گردد.
بله ، هم آپلود و هم دانلود حجم ترافیک مصرفی دارد. چگونه می‎توانم میزان ترافیک مصرفی اینترنت خود را ببینم؟ برای مشاهده میزان ترافیک مصرفی به پروفایل خود مراجعه کرده و از منوی سمت راست، ریزکارکرد خود را انتخاب کنید. سپس در صفحه ی باز شده، بازه زمانی مدنظر خود را انتخاب نموده و بر روی کلید گزارش کلیک نمایید.
پس از پایان اعتبار سرویس اینترنت به پروفایل خود مراجعه کرده؛ از منوی سمت راست، شارژ و تمدید سرویس را انتخاب نموده، صفحه ای در مقابل شما باز خواهد شد که با انتخاب سرعت، حجم و مدت زمان درخواستی، فاکتور مورد نظر ایجاد شده و اقدام به شارژ آنلاین می نمایید.
خیر. با سر رسیدن تاریخ انقضای سرویس، مشترک می بایست اقدام به خرید مجدد سرویس نماید .
در اینجا توضیح این نکته لازم است که خرید آی پی استاتیک الزاما باید آنلاین و در محلی که می خواهید آی پی ست شود خریداری شود. در این صورت باید به حساب کاربری خود مراجعه نموده از منوی سمت راست گزینه آی پی استاتیک را انتخاب کرده و فاکتور مورد نظر را ایجاد و خرید آنلاین انجام دهید.
خیر، آی پی استاتیک اختصاص یافته به هر مشترک تنها با توجه به مدت زمان خریداری شده در اختیار کاربر قرار می گیرد و تا سه روز پس از تاریخ انقضای آی پی خریداری شده، مشترک مهلت دارد آن آی پی را مجددا برای خود خریداری نماید در غیر این صورت آی پی آزاد شده و هر شخص دیگری می تواند اقدام به خرید آن نماید.