قرارداد ارايه خدمات اينترنت پرسرعت ثابت

این قرارداد فی‌مابین شرکت آواگستر سرو دارنده پروانه ارايه خدمات ارتباطی ثابت (.Servco) به شماره 36-95-100 مورخ 24/12/95 از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی به مدت اعتبار 5 سال جهت فعاليت در قلمرو کشور جمهوري اسلامي ايران به شماره ثبت 182801 با نام تجاری ثبت شده آواگستر سرو به نشانی تهران، سعادت­آباد، چهارراه سرو، جنب بانک تجارت، برج سروناز، واحد 4، کدپستی 1998994653 و شماره تماس 2862 (021) و رايانامه (ايميل)info@avagostar.net  از یک سو و مشترك به مشخصات ثبت شده در فرم اشتراک سرویس منضم به این قرارداد و با شرایط مندرج در این قرارداد منعقد مي­شود.

ماده 1: تعاريف

1-1- کمیسیون: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات.

1-2- سازمان: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی.

1-3- سرویس دهنده: شركت آواگستر سرو که از این پس در این قرارداد ” آواگستر” نامیده می­شود.

1-4- مشترك (سرویس گیرنده): هر شخص حقیقی و یا حقوقی است که به عنوان کاربر نهایی به موجب این قرارداد از خدمات موضوع قرارداد استفاده می‌نماید.

1-5- دوره اشتراك: مدت زمان سرويسي انتخابي در شيوه فروش پيش‌پرداخت (دوره هاي 3،1 ،6 و12 ماهه)، كه مشترك بر اساس تعرفه اعلامي از سوي آواگستر در چارچوب مصوبات كميسيون هزينه آن را پرداخت مي­كند و از زمان دايري سرويس آغاز مي­شود.

1-6- شماره تماس: شماره تماس 2862 021جهت ارتباط با پشتیبانی “آواگستر” به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته می‌باشد.

1-7- تغییر سرویس: به معنی انتخاب سرویس جدید با پهنای باند و حجم متفاوت می‌باشد.

1-8- پنل کاربری، حساب کاربری: به معنی درگاه خدمات برای مشترک بوده که تمامی اطلاع‌رسانی‌ها و اعمال تغییرات روی سرویس مشترک از طریق آن به آدرس my.avagostar.net  امکان پذیر است.

1-9- شبکه آواگستر: كليه تجهيزات و خطوط ارتباطي که تحت مالکیت آواگستر مي­باشد.

1-10- ترافيك دوره: ميزان تبادل بسته­هاي داده ارسالي و دريافتي از شبكه آواگستر در طي يك دوره مي باشد كه با تمدید سرویس، ترافیک باقیمانده به دوره­ی بعد منتقل نمي‌شود.

1-11 دایری سرویس: تحویل و راه‌اندازی سرویس مشترک و برقراری ارتباط با شبکه آواگستر است.

1-12- رانژه: آماده كردن خط مشترك به منظور برقراري ارتباط تلفن مشترك با شبكه آواگستر مي­باشد.

1-13- نشانی IP: نشانی پروتکل اینترنت، برچسب عددی است که به تجهیزات شبکه‌های رایانه­ای اختصاص پیدا می­کند و به منظور اتصال بین گره­های شبکه استفاده می‌شود.‌

1-14- نشانی­هاي عمومي IP: نشاني­هاي IP كه در شبكه جهاني اينترنت قابل مسيريابي هستند.

1-15 نشانی­هاي خصوصي IP: بازه­ای از نشانی‌هاي IP است كه براي شبكه‌هاي خصوصي (مانند شبكه داخلي سازمان­ها و شبكه ملي اطلاعات) در نظر گرفته شده است.

ماده 2: موضوع قرارداد 

عبارت است از برقراری اتصال دو طرفه نامتقارن غير اختصاصي به شبکه جهانی اینترنت از طریق شبکه آواگستر و با ضریب تسهیم مندرج در فرم درخواست به مشترك در نشاني اعلام شده توسط وي و ارايه خدمات پشتيباني مرتبط با آن بر اساس نوع سرويس درخواستي مندرج در فرم درخواست سرويس.

ماده 3: مدت زمان قرارداد

مدت زمان قرارداد در فرم درخواست سرويس مشخص شده است كه پس از امضای صورتجلسه تحویل سرویس به مشترک یا تأیید صفحه نصب الکترونیکی توسط مشترک و از زمان دايري سرويس بر حسب ساعت و دقیقه شروع مي­شود.

تبصره 1:  در خدمات اينترنت پرسرعت ADSL2+ و VDSL2 در صورتی که مشترک درخواست اعزام کارشناس نصب و تحویل حضوری سرویس را داشته باشد، آواگستر حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از اعلام رانژه خط تلفن یا اعلام آمادگی تحویل سرویس به مشترک، سرویس را به صورت حضوری نصب و راه اندازی کرده و تحویل می‌دهد، در صورتی که مشترک در این مدت شرایط و محیط را برای نصب و مراجعه حضوری کارشناس آماده ننماید، زمان دايري سرویس 72 ساعت پس از اعلام آمادگی تحویل سرویس از سوی آواگستر در نظرگرفته می‌شود، در غیر این صورت مشترک باید حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از اعلام آمادگی تحویل سرویس به مشترک و تحویل نام کاربری و کلمه عبور و اطلاعات لازم از سوی آواگستر به مشترک، ارتباط با شبکه آواگستر را برقرار نماید، در صورت عدم انجام این امر در زمان اشاره شده توسط مشترک، مبنای زمان دايري سرویس از زمان اعلام آمادگی تحویل سرویس از سوی آواگستر لحاظ خواهد شد.

تبصره2: در خدمات اينترنت پرسرعت مبتنی بر فن‌آوری WiFi، آواگستر حداکثر ظرف مدت 72 ساعت پس از درخواست مشترک و اعلام آمادگی تحویل سرویس به مشترک، سرویس را به صورت حضوری نصب، راه اندازی و دایر کرده و تحویل می­دهد و آواگستر متعهد است شروع قرارداد را از تاريخ امضاء صورتجلسه نصب توسط مشترک محاسبه نمايد.

تبصره 3: هشدار پايان زمان دوره سرويس طبق قرارداد حداقل 72 ساعت قبل از اتمام زمان پايان دوره، توسط آواگستر به صورت ارسال پست الکترونيکي يا پيامك به مشترک اطلاع رساني مي­شود. در صورت پايان مدت قرارداد و عدم ارايه درخواست تمدید قرارداد توسط مشترک، 72 ساعت پس از پایان زمان قرارداد، قرارداد فی­ما­بین پایان‌یافته تلقی شده و سرویس جمع‌آوری می‌شود و راه‌اندازی مجدد سرویس منوط به وجود امکانات فنی و پرداخت هزینه نصب مجدد خواهد بود.

 

 

ماده 4: مبلغ قرارداد 

مشترک بايد قبل از آغاز بهره‌برداري از خدمات مندرج در ماده دو در ابتداي هر ماه یا دوره هزينه خدمات را براساس سرویس درخواستی مندرج در فرم درخواست سرويس بپردازد كه این تعرفه‌ها در وب سایت آواگستر به نشانیwww.avagostar.net  در دسترس مشترک قرار دارد.

4-1 هزينه اشتراك: هزینه اشتراک و استفاده دوره‌ای از خدمات موضوع قرارداد بر اساس تعرفه‌های مصوب آواگستر و در چارچوب مصوبات شماره 1 جلسه شماره 237 مورخ 22/03/95 و شماره 266 مورخ 21/08/1396 کمیسیون و يا ساير مصوباتي­است که در آينده به تصويب خواهد رسيد که با توجه به شیوه فروش پیش‌پرداخت در زمان عقد قرارداد به صورت کامل از مشترک دریافت می‌شود.

تبصره 1:  مشترك می‌بایست مبلغ كل قرارداد را از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی در پنل کاربری واریز و یا به صورت نقدی یا واریز بانکی به آواگستر پرداخت نماید.

4-2- هزینه راه اندازی تجهیزات مشترک : در صورتی­که مشترک نیاز به حضور نماینده فنی آواگستر برای نصب سرویس در محل مورد نظر باشد، باید هزینه راه‌اندازی تجهیزات انتهایی را علاوه بر هزینه اشتراک مطابق نرخ آواگستر در چارچوب مصوبات کمیسیون به مبلغ 150.000 ریال در زمان عقد قرارداد پرداخت نماید.

4-3- هزینه دایری و تخلیه: مطابق مصوبه شماره 1 جلسه شماره 237 مورخ 22/03/95 کمیسیون، هزینه رانژه مخابرات (دایری/ تخلیه) به ميزان 150.000 ریال بوده و این هزینه علاوه بر هزینه اشتراک و راه اندازی اتصال، فقط یک بار در هنگام عقد قرارداد از مشترکین دریافت می‌شود. بدیهی است، در صورت عدم پرداخت هزینه مذکور از سوی مشترک این هزینه در هنگام درخواست جمع‌آوری از سوی آواگستر مطالبه و مشترک ملزم به پرداخت آن قبل از جمع‌آوری می‌باشد.

تبصره 2: مطابق مصوبات جاری کشور، مالیات بر ارزش افزوده به کلیه مبالغ هزینه‌های مذکور اضافه شده و مشترک ملزم به پرداخت آن برای هر دوره اشتراک می‌باشد.

تبصره 3: در صورت نیاز، مشترک می‌تواند نسبت به خرید ترافیک اضافی بر اساس مصوبات کمیسیون اقدام نماید.

تبصره 4: با پرداخت هزینه اشتراک، این قرارداد خود به ‌خود برای دوره‌ای که حق اشتراک آن پرداخت‌ شده، تمدید می‌گردد .

ماده 5 : تعهدات آواگستر

5-1- آواگستر ارایه یک یا چند مورد خدمات یا تجهیزات را به خرید یک یا چند مورد دیگر مشروط نمی‌نماید.

5-2- آواگستر متعهد می‌شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها را تنظیم کند.

5-3- آواگستر قوانین و مقررات مصوب مراجع ذی‌صلاح قانونی مربوط به ارایه خدمات موضوع این قرارداد را از طریق درج در وب سایت خود در دسترس مخاطبان و مشترکین قرار می‌دهد.

5-4- آواگستر متعهد می‌شود تمهیدات لازم را برای رعایت تعهدات SLA در هنگام عملیات شبکه پیش‌بینی نماید و با اطلاع قبلی (حداقل 48 ساعت قبل) زمان
Down Time را تعیین کند. عملیات Down Time در زمان‌های کم ترافیک (ساعت 2 تا 6 صبح) انجام می‌شود و تعداد آن در ماه حداکثر یک بار می‌باشد.

5-5- آواگستر متعهد به ارایه و اجرای توافقنامه سطح خدمات (SLA) مطابق ضوابط مصوبه شماره 177 (و ساير مصوبات جديد بعدي) کمیسیون بوده و تمام بندهای توافقنامه سطح خدمات (SLA) از زمان امضای قرارداد و تحویل سرویس قابل اجرا می‌باشد.

5-6- آواگستر متعهد می‌شود تا پایان دوره اشتراک خدمت انتخابی، تغییری در شرایط مقرر در قرارداد نخواهد داد؛ مگر اینکه بر اساس اعلام سازمان مجبور به اعمال تغییرات باشد که دراین مورد نیز شرایط جدید باید به اطلاع مشترک برسد و تصمیم‌گیری در خصوص ادامه یا فسخ قرارداد در اختیار مشترک باشد.

5-7- آواگستر در قبال تصمیمات مراجع ذی‌صلاح و تغییرات در قوانین و مقررات مؤثر بر این قرارداد مسئولیتی ندارد؛ مگر اینکه بعدها اعمال نفوذ ناروای آن در تصویب احکام مورد نظرش به اثبات برسد.

5-8-چنانچه به تشخیص آواگستر، اصلاحات یا ایجاد تغییرات در متن قرارداد ضروری باشد، پس از تأیید سازمان، حداقل 14 روز قبل از لازم الاجرا شدن نسبت به تحويل نسخه كتبي و يا الكترونيكي به مشترک اقدام نموده و مشترک در طی مدت مذکور می‌تواند اعتراضات خود را به صورت کتبی و یا الکترونیکی از طریق ایمیل crm@avagostar.net ، یا نمابر به شماره 24539400 به آواگستر اعلام نماید.

تبصره 1: در خصوص قرارداد­هاي قبلي، آواگستر موظف به كسب رضايت مشتركين جهت اعمال تغييرات مي­باشد.

5-9- آواگستر متعهد می‌شود تحت هیچ شرایطی به جز در مواردی که قانون و مقررات معین می‌کند، مشترکین را از دسترسی به خدمات موضوع این قرارداد محروم یا محدود نکند.

5-10- آواگستر متعهد می‌شود چنانچه آسیبي مشتركين را از طریق خدمات موضوع قرارداد تهدید کند و از این رخداد آگاه باشد، نسبت به آگاه‌سازی مشترکین و ارايه رهنمودهای پیشگیرانه به آن‌ها اقدام کند.

5-11- آواگستر موظف به حفظ محرمانگی داده‌ها و اطلاعات مشترکین و ارتباطات و حریم خصوصی مشترکین است و متعهد می‌شود به مشترکین جهت صیانت از داده‌ها و اطلاعات شخصی‌شان متناسب با خدمات ارتباطی و فن‌آوری اطلاعات و آسیب‌های احتمالی ناشی از تهدیدها اطلاع‌رسانی کافی را به عمل آورد.

5-12- آواگستر متعهد می‌شود که اعمال هرگونه نظارت بر کارکردهای خدمات، موجب دسترسی غیر مجاز به داده‌ها و ارتباطات شخصی مشترکین نیست و رعایت مقررات قانونی ناظر به این حوزه الزامی است.

5-13- مشخصات و نرخ خدمات بايد به نحو مناسب و با جزئیات كامل، به طور رايگان به اطلاع مشتركين رسانده شود.

5-14- آواگستر متعهد به ارایه خدمات دسترسی به اینترنت به مشترک مطابق موضوع قرارداد بوده و در صورت درخواست مشترک مبنی بر نصب و راه اندازی خدمت، آواگسترموظف به نصب و راه اندازی تجهیزات انتهایی مشترک می‌باشد. هزینه راه اندازی تجهیزات انتهایی طبق مصوبه کمیسیون از مشترک اخذ و صورتجلسه تحویل خدمات موضوع قرارداد با مشترک تنظیم می‌شود.

5-15- آواگستر موظف است داده‌ها و اطلاعات مربوط به شاخص‌های کیفیت خدمات را تا شش ماه پس از پایان قرارداد مشترکان نگهداری کند تا امکان پاسخگویی به ادعاهای مطرح شده از سوی آن‌ها مبنی بر نبود یا کاستی کیفیت خدمات را داشته باشد.

5-16- آواگستر متعهد است بی وقفه، به صورت بیست و چهار (24) ساعت در شبانه روز و هفت (7) روز در هفته، خدمات موضوع قرارداد را فراهم نماید و امکانات پشتيباني از طریق شماره تلفن 2862-021 و ایمیل support@avagostar.net و پاسخگويي به مشتركين خود را به صورت شبانه‌روزي و در تمام ايام هفته و ايام تعطيل فراهم كند.

تبصره 2: پشتیبانی حضوری و رفع عیوب فنی که نیاز به عملیات فیزیکی در مراکز مخابراتی یا محل مشترک دارند در ساعات اداری قابل بررسی و حل می‌باشد.

5-17- آواگستر هيچ‌گونه تعهد و مسئوليتي در صورت قطع خط مشترک، عمليات کابل برگردان و تبديل شدن خط تلفن به حالت فيبرنوري توسط مخابرات ندارد.

5-18- آواگستر هيچ­گونه مسئوليتي در قبال سيم‌کشي داخل ساختمان، دستگاه تلفن مرکزي (سانترال)، رايانه و تجهيزات آن، کابل کشي و غيره سمت مشترک ندارد.

ماده 6: تعهدات مشترک

6-1- مشترک متعهد می‌شود با آگاهی کامل از بهای خدمات و نحوه پرداخت هزینه‌ها نسبت به گزینش آن‌ها اقدام کند و به مواعد مقرر در قرارداد پایبند باشد.

6-2- مشترک متعهد است به هنگام تحویل خدمات توسط آواگستر، کلیه‌ی مطالب مندرج در اين قرارداد و صورتجلسه تحویل را به دقت مطالعه و در صورت مطابقت خدمات با مشخصات مندرج در فرم درخواست سرويس، صورتجلسه را تأیید و امضاء نماید. در غیر این صورت، کلیه عواقب ناشی از عدم اطلاع از مفاد این قرارداد به عهده مشترک خواهد بود.

6-3- مشترک متعهد می‌شود کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مرتبط با موضوع قرارداد و دستورالعمل‌هایی که از سوی مراجع ذی‌ربط صادر و ابلاغ شده و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی آواگستر یا سایر مبادی ذی‌ربط اطلاع‌رسانی شده است را رعایت نماید.

6-4- مشترک متعهد می‌شود از واگذاری امکانات و تجهیزات متعلق به آواگستر، به غیر خودداری نماید؛ در غیر این صورت آواگستر مجاز به فسخ خدمات می‌باشد.

6-5-هرگونه واگذاری خطوط و لینک‌ها و مدارات ارتباطی پهنای باند و سایر امکانات و خدمات ارایه شده به آن‌ها به غیر و خارج از روال انتقال امتیاز توسط آواگستر و همچنین توزیع تمام یا بخشی از آن‌ها به صورت عمومی به سایرین (فعالیت مشابه شركت­هاي اپراتوري) به هر شکل و تحت هر عنوان ممنوع بوده و مشترکین صرفاً مجاز به استفاده از خطوط و خدمات مذکور توسط خود و یا کارمندان خود (در زمان اشتغال به کار یا ماموریت سازمانی) می‌باشند.

تبصره 1: ارایه سرویس به محصلین و یا دانشجویان دانشگاه‌ها و سایرمؤسسات آموزشی درزمان حضور آن‌ها درمکان محل تحصیل و منوط به رعایت تمامی موارد بلامانع است.

تبصره 2: در صورت توزیع درون ‌سازمانی خطوط و خدمات ارايه ‌شده، ثبت مشخصات هویتی وCDR  و LOG فعالیت کاربران و ذخیره آن برای مدت حداقل یک سال جهت ارايه به مراجع ذی‌صلاح ضروری است.

6-6- مسئولیت عواقب هرگونه استفاده سوء و مغایر با قوانین و مقررات از خطوط و خدمات ارایه شده صرفاً بر عهده مشترکین و صاحب امتیاز آن‌ها می‌باشد.

6-7- مشترکین مجاز به انتقال ترافیک خطوط تلفن از بسترهای دیتا و اینترنت واگذار شده نمی‌باشند.

تبصره 3: این محدودیت خطوط تلفن داخلی (PBX) سازمان‌ها و شركت­ها و موسسات را در محدوده ساختمان و شبکه محلی در بر نمی‌گیرد.

6-8- در صورت نیازمندی برخی از مشترکین حقوقی جهت توزیع اینترنت در مکان‌های عمومی (از قبیل پارک‌ها و مراکز تفریحی و فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری و … ) با استفاده از بسترWiFi  و یا هر روش دیگر، لازم است این اقدام تحت مسئولیت و مديريت آواگستر به متولیان اماکن فوق صورت پذیرفته و در مراحل طراحی و اجرا نیز هماهنگی لازم بین آواگستر جهت تأمین پیوست کنترلی، اعمال سیاست­های امنیتی و همچنین نحوه احراز هویت، ثبت و ذخیره مشخصات وLOG  فعالیت کاربران به عمل آید. در غیراین صورت این عمل تخلف بوده و کلیه مسئولیت­ها و تبعات آن به عهده مشترک خواهد بود.

6-9- بدیهی است آواگستر می‌تواند در صورت مشاهده و اطلاع از موارد تخطی از مفاد بندهای 6-5 تا 6-7 توسط مشترک نسبت به صدور اخطار با مهلت 10 روزه جهت رفع موارد تخلف اقدام نموده و در صورت عدم رفع تخلف ملزم به قطع خطوط و توقف ارايه سرویس تا زمان رفع موارد تخلف و همچنین معرفی مشترک خاطی به مراجع ذیصلاح است.

6-10- مشترک متعهد می‌شود در صورت تغییر مشخصات تماس (نشاني، شماره تلفن و آدرس پست الکترونیکی)، اطلاعات جدید خود را به آواگستر اطلاع دهد یا در سامانه امور مشتریان به روز رسانی نماید. در صورت عدم اطلاع‌رسانی و بروز هرگونه مشکلی در برقراری تماس با مشترک، مسئولیت عدم اطلاع از مواردی که متضمن اطلاع‌رسانی است، بر عهده مشترک خواهد بود.

6-11- مشترك موظف است پس از اولين ارتباط با شبكه آواگستر، نسبت به تغيير رمز ورود سرويس خود اقدام نمايد و حفاظت از سیستم‌ها و اطلاعات سمت مشترک بر عهده خودش است و مشترک باید از نام کاربری و رمز عبور به نحو مناسب نگهداری نماید.

6-12-كليه سرويس­ها داراي نشانی­های عمومي IP‌ به صورت متغير (Dynamic) مي‌باشد و در صورت نياز به سرویس‌های دارای نشانی‌های خصوصی IP‌ و یا عمومی استاتیک در هر زمان با پرداخت هزينه مربوطه و وجود امکانات، امكان‌پذير مي‌باشد.

تبصره4: اگر مشترک دارای نشانی‌ IP عمومی یا خصوصی هنگام تمدید سرویس، نشانی‌ IP قبلی خود را انتخاب ننماید، آواگستر تعهدی مبنی بر ارایه همان نشانی‌ خصوصی IP‌ قبلی ندارد.

6-13- به منظور تکریم ارباب رجوع تمامی مکالمات برقرار شده با مشترک ضبط می‌شود و در صورت مشاهده رفتار نابهنجار و یا الفاظ خارج از عرف جامعه از سوی کارکنان آواگستر و یا مشترک، دو طرف حق مستند قراردادن مکالمه ضبط شده و پیگیری موضوع مطابق قوانین کشور را دارند.

6-14- خريد مودم و ساير تجهيزات مورد نياز از آواگستر اجباري نمي­باشد و مشترک می­تواند از مودم و تجهيزات استاندارد استفاده کند؛ ولي به مشتركين پيشنهاد مي­شود از يكي از انواع مودم ها و تجهيزات مورد توصیه آواگستر كه لیست آن­ها در وب سایت آواگستر موجود می‌باشد، استفاده نمايند.

تبصره 5: خدمات پس از فروش مودم­ها و تجهيزاتي که از آواگستر خریداری شده است، به عهده گارانتی کننده محصول می­باشد و مسئولیت آن از عهده آواگستر خارج است.

6-15- هنگام نصب و راه اندازی و یا در طول استفاده از سرویس ( مثل زمان اعزام کارشناس رفع خرابی ) اگر خدماتی خارج از موضوع این قرارداد از سمت مشترک درخواست و به ایشان ارایه شود هزینه مربوطه به عهده مشترک و خارج از این قرارداد براساس نرخ‌نامه صنف مرتبط خواهد بود.

ماده 7: شرایط فسخ قرارداد

7-1- مشترک در صورت تمایل به انصراف از دریافت خدمات، می‌بایست با ارایه درخواست از پنل کاربری خود به فسخ قرارداد اقدام نماید و آواگستر مکلف است حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ اعلام فسخ مشترک، نسبت به انجام کلیه مراحل فسخ و فسخ قرارداد با وی اقدام نماید. بدیهی است، در صورت درخواست فسخ یک طرفه از سوی مشترک قبل از پایان قرارداد هزینه پرداختی مربوط به این قرارداد به مشترک عودت داده نخواهد شد. همچنین فسخ و یا اتمام قرارداد به هر دلیل، به هیج وجه رافع مسئولیت‌های مشترک در خصوص تعهدات وی در طول مدت زمان اعتبار نبوده و باید پاسخگوی موارد استفاده غیر مجاز در طول مدت زمان قرارداد فسخ شده باشد.

7-2- چنانچه آواگستر نتوانسته باشد ظرف یک هفته از تاریخ انعقاد قرارداد نسبت به ارایه خدمات با معیارها و مفاد مورد نظر این قرارداد از جمله تعهدات SLA اقدام نماید، مشترک می‌تواند نسبت به اعلام فسخ قرارداد و اخذ هزینه اقدام نماید و آواگستر مکلف است ظرف یک هفته از تاریخ اعلام فسخ مشترک، نسبت به تسویه حساب با وی اقدام نماید.

7-3- در صورت ارایه هرگونه درخواستی از سوی مشترک مبنی بر تغییر در وضعیت تلفن ثابتی که ارتباط موضوع قرارداد بر روی آن دایر شده است (اعم از تغییر مالکیت، تغییر شماره، تغییر مکان و …) و عدم امکان برقراری ارتباط در شرایط جدید، مشترک می‌تواند نسبت به درخواست فسخ اقدام نماید. بدیهی‌ است، مسئولیت مالی و حقوقی ناشی از موضوع قرارداد تا زمان ارایه درخواست فسخ و جمع آوری ارتباط به عهده مشترک می‌باشد.

7-4- مشترک ( مستاجر ، صاحب خط ) حق فسخ یک طرفه و جمع آوری رانژه خط موضوع قرارداد، از روی تجهیزات آواگستر و از طریق شرکت مخابرات را ندارد.

ماده 8 :رسیدگی به شکایت ها

مشترك مي­تواند در صورت داشتن شكايت، به وب سايت my.avagostar.net مراجعه و شكايت خود را در سامانه شکایات ثبت نمايد و يا با تلفن 2862-021 تماس بگيرد. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد و عدم رفع مشکل از طریق مذاکره و گفتگوی دوجانبه، مشترک می‌تواند موضوع را به سازمان از طریق مراجعه به سايت www.195.ir يا تماس با تلفن گوياي 195 و يا آدرس ايميل 195@ict.gov.ir منعکس و اقدام به ثبت شکایت نماید.

لازم به ذکر است پس از ثبت درخواست از طریق وب سایت آواگستر و سازمان، سیستم یک شماره پیگیری در اختیار مشترک قرارداده که مشترک می‌تواند از طریق لینک‌های مذکور پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

ماده 9: وضعیت اضطراری

9-1- وضعیت اضطراری پیش‌بینی شده و پیش‌بینی نشده تنها در صورتی از آواگستر سلب مسئولیت می‌کند که فرا ارادی باشد.

9-2- در صورت بروز وقفه غیر مجاز در ارایه خدمات، آواگستر می‌بایست بی درنگ، کلیه اقدامات ضروری برای اعاده دسترسی به خدمات و به حداقل رساندن پیامدهای عدم دسترسی مشترکین به خدمت را انجام دهد.

9-3- در صورت بروز وضعیت اضطراری، آواگستر همزمان با انجام کلیه اقدامات ضروری می‌بایست نسبت به اطلاع‌رسانی آنی به مشتركين اقدام نماید.

9-4- عدم امکان انجام تعهدات موضوع قرارداد توسط آواگستر که به ‌موجب وقوع بلاياي طبيعي که ناشي از عدم رعايت استانداردهاي ايمني در تأسيس و نصب و بهره‌برداری از تجهيزات شبکه باشد، مشمول اين ماده نمي‌شود و به‌ عنوان قصور از تعهدات آواگستر تلقي خواهد شد.

ماده10- کلیات قرارداد

10-1- اين قرارداد در 10 ماده و در 2 نسخه تنظيم، امضاء و مبادله گرديد كه هر نسخه حكم واحد را دارا مي­باشد.

10-2- كليه مفاد قرارداد به رويت طرفين رسيده و طرفين خود را متعهد به اجرای آن می­دانند و امضاء ذيل صفحات به منزله قبول و تاييد كليه مفاد اين قرارداد مي­باشد.