نسخه تحت وب اپل موزیک آغاز به‌ کار کرد

نسخه تحت وب اپل موزیک آغاز به‌ کار کرد

نسخه تحت وب اپل موزیک آغاز به‌ کار کرد

اپل به‌تازگی از راه‌اندازی رسمی نسخه‌ی تحت‌وب سرویس استریم Apple Music خبر داده است تا کاربران با هر پلتفرمی، بتوانند با آن به موسیقی گوش دهند.

براساس اطلاعیه‌ی رسمی اپل، نسخه‌ی تحت‌وب سرویس اپل موزیک که از چند ماه پیش در مرحله‌ی آزمایشی بود، سرانجام به‌طورعمومی راه‌اندازی شده است. ازطریق هر مرورگر وب که خودتان بخواهید، می‌توانید با مراجعه به آدرس music.apple.com به نسخه‌ی تحت‌وب اپل موزیک دسترسی پیدا کنید. نگاهی کلی به نسخه‌ی وب اپل موزیک نشان می‌دهد اهالی کوپرتینو برای طراحی آن تا حد بسیاری زیادی از نسخه‌ی مک الهام گرفته‌اند تا بتوانند همان تجربه‌ی کاربری را به کاربران ارائه دهند؛ تا حدی که حتی نحوه‌ی چینش آیتم‌های مختلف در فروشگاه موسیقی‌ها نیز همچون نسخه‌ی مک است.

درواقع، زبان طراحی اپل موزیک تحت‌وب به نسخه‌ی مک تعلق دارد. در بخش بالایی صفحه، گزینه‌های مربوط به کنترل پخش موسیقی جای گرفته‌اند و در نوار سمت چپ، گزینه‌های For You و Browse و Radio به‌چشم می‌خورند. نسخه‌ی وب شامل پلی‌لیست‌های مختلف و بخش پیشنهاد موسیقی است. این نسخه از قابلیت Apple Music Replays نیز بهره می‌گیرد؛ قابلیتی که محبوب‌ترین موسیقی‌های هر کاربر را در طول هرسال مشخص می‌کند.

دردسترس قرار‌گرفتن نسخه‌ی وب اپل موزیک نشان می‌دهد از‌این‌پس، برای پخش موسیقی ازطریق آن لزوما به اپلیکیشن‌های Music یا iTunes نیازی ندارید. بدین‌ترتیب، می‌توانید با سیستم‌‌عامل‌های ویندوز ۱۰ و لینوکس و حتی کروم OS به‌سادگی با آن موسیقی پخش کنید.

اپل موزیک وب / Apple Music for Web

نکته‌ی جالب‌ این است که نسخه‌ی تحت‌وب اپل موزیک هنگام باز‌شدن در مرورگر سافاری روی یکی از دستگاه‌های اپل، گزینه‌ی open in Music را نیز در خود دارد تا بتوانید موسیقی‌ها را ازطریق خود اپلیکیشن پخش کنید. درضمن در پلتفرم‌های دیگر، گزینه‌ی open in iTunes روی صفحه ظاهر خواهد شد. این موضوع نشان می‌دهد اپل از نسخه‌ی تحت‌وب سرویس Music به‌عنوان راهی برای افزایش کاربران اپلیکیشن‌ آن استفاده می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، نسخه‌ی تحت‌وب در نقش مکمل برای نسخه‌ی اپلیکیشن‌محور ظاهر خواهد شد، نه جایگزین کامل آن. اپل موزیک تحت‌وب برخی از قابلیت‌های موجود در اپلیکیشن را ندارد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی نسخه‌ی تحت‌وب اپل موزیک چیست؟

#اپل #ایفون #ایپد #اواگستر #اینترنت #موزیک #موسیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *