هشدار به مدیران شبکه

هشدار به مدیران شبکه

هشدار به مدیران شبکه

mikrotik

مشترک گرامی

پیرو مشکلات گزارش شده توسط شرکت میکروتیک و مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای)، نسخه‌های RouterOS نصب شده بر روی تجهیزات میکروتیک از ورژن 6.29 تا 6.43 دارای آلودگی Exploit می‌باشند و این آلودگی در تجهیزات سراسر دنیا رو به افزایش است. بر اساس رصدهای انجام شده، حملات بر روی پورت 23 (Telnet) افزایش داشته ولیکن سایر پورت‌های پیش فرض (نظیر پورت 8291 مخصوص Winbox) نیز در این حملات استفاده می‌شوند.

به این وسیله اکیداً توصیه می‌گردد به منظور حفاظت از تجهیزات میکروتیک خود (اعم از سوییچ، روتر و رادیوهای میکروتیک) نسبت به به‌روز رسانی نسخه Firmware دستگاه خود سریعاً اقدام فرمایید. همچنین موارد زیر را نیز با هدف جلوگیری از حملات بعدی در تنظیمات دستگاه خود اعمال نمایید:

  1. به روز رسانی RouterOS به ورژن Current (6.42.6) (قابل دریافت از طریق این لینک)
  2. تغییر پورت Winbox از 8291 به پورتی دیگر
  3. تغییر رمز عبور اصلی دستگاه‌ها (Default admin)
  4. بررسی Access Listهای IP Services و اعمال محدودیت IP های قابل دسترسی
  5. ایجاد قوانین فایروال سخت‌گیرانه

گفتنی‌ست، آواگستر به منظور حفظ از صیانت از مشتریان خود، نسبت به به‌روز رسانی تجهیزات شبکه خود اقدام نموده است و در صورت نیاز مشتریان می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در این خصوص به ایشان ارایه نماید. به این منظور، کلیه مشتریانی که از تجهیزات میکروتیک استفاده می‌نمایند می‌توانند با تماس با مرکز تماس شبانه روزی آواگستر با شماره 2862 021 نسبت به دریافت راهنمایی فنی اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *