گیت هاب برای تیم‌ها رایگان شد

گیت هاب برای تیم‌ها رایگان شد

گیت هاب برای تیم‌ها رایگان شد

گیت‌هاب که به شبکه‌ی اجتماعی برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان مشهور است، به‌تازگی تمام قابلیت های اساسی خود را برای توسعه‌دهندگان، رایگان کرده است.

گیت‌هاب چند روز قبل در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمامی امکانات اصلی خود را به‌صورت رایگان در اختیار تمام کاربرانش قرار خواهد داد، از جمله اشخاصی که از قبل حساب کاربرای رایگان داشته‌اند. این تغییر در گیت‌هاب به این معنا است که تمام کاربران از این پس خواهند توانست به‌صورت رایگان و نامحدود مخازن خصوصی داشته باشند و همراه‌با آن تعداد نامحدود کاربر در یک مخزن باهم همکاری داشته باشند. درکنار این تیم‌هایی که از خدمات گیت‌هاب برای پروژه‌های تجاری استفاده می‌کنند می‌توانند تا دوهزار دقیقه در ماه دسترسی رایگان به خدماتی مانند: گیت‌هاب اکشنز (GitHub Actions)، اتوماسیون شرکت و پلتفرم CI/CD نیز داشته باشند.

تیم‌هایی که خواهان امکانات پیشرفته‌تری مانند کد اونر (Code Owners) یا امکانات سازمانی مانند پشتیبانی از SAML هستند، همچنان باید برای ارتقای خدمات خود هزینه پرداخت کنند ولی این خدمات نیز با کاهش ۵ دلاری از ۹ دلار در ماه به ازای هرکاربر به ۴ دلار کاهش پیدا کرده است.

گیت‌هاب معمولا محصولات و امکانات خود را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ولی بعد از تصاحب این شرکت توسط مایکروسافت، تعداد ویژگی‌ها و امکاناتی که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. قبل از رایگان شدن مخازن خصوصی گیت‌هاب، یکی از دلایل اصلی خرید حساب‌کاربری غیررایگان در این سایت، دسترسی به مخازن خصوصی بود. ولی در ژانویه گذشته، شرکت تصمیم گرفت به کاربرانش دسترسی نامحدود به ساخت مخازن خصوصی بدهد با این محدودیت که فقط سه شخص در یک زمان قادر به همکاری در این مخازن‌ها بودند.

Nat Friedman GitHub CEO

نظر شما درباره گیت‌هاب و رایگان شدن مخازن خصوصی آن چیست؟

#گیت #گیت_هاب #اواگستر #اینترنت #برنامه #برنامه_نویس #برنامه_نویسی #رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *